آيا براي رسيدن به پزشکي دير شده است!!؟

بسياري از افراد در دوران تحصيل به خصوص زمان بسيار حساس کنکور به دلايل مختلفي از جمله جدي نگرفتن آينده شغلي، تنبلي، غفلت، برنامه ريزي نادرست، مشاوره با افراد بي صلاحيت و ... هزارو يک عامل ديگه به رشته مورد نظرشون و يا دانشگاه دلخواهشون نرسيدن ، يعني بعد از مدتي از ادامه تحصيل در دانشگاه تازه فهميدن چه کلاه گشادي سر خودشون گذاشتن و پشيمون شدن . در اين مورد با افراد بسياري برخورم که ازم پرسيدن آيا به نظرتون صلاح هست که دوباره کنکور بدم و رشته مورد نظرم قبول بشم!؟ آيا دير نيست؟؟ در حقيقت نداي دلشون اونارو به سمت علاقشون ميکشه اما منتظر يک عامل خارجي هستن که حرف دلشون رو تاييد کنه.

همه چيز به طرز فکر و خواسته شما از زندگي برميگرده. اگه دوسداريد يه عمر با کاري که بهش علاقه نداريد سر و کله بزنيد مسلما از تلاش دوباره خواهيد ترسيد . در اين بخش ميخوام فردي رو بهتون معرفي کنم که مثل شما بود اما دلش رو به دريا زد و در حال حاضر يکي از موفق ترين پزشکان در کشور در سطح ايران و جهان هستن! لطفا ادامه ماجرا رو بخونيد...

دکتر ملک حسيني : پدر پيوند کبد ايران

سیدعلی ملک‌حسینی جراح و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و از چهره‌های ماندگار، همچنین از اعضای اولیه کادر پزشکی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی دنا در شیراز می‌باشد

ملک حسینی نخستین پیوند کبد در ایران از فرد زنده به زنده را انجام داد و در دائرةالمعارف پزشکی به عنوان پدر پیوند کبد در ایران معرفی شد.

زندگي نامه

سید علی ملک حسینی فرزند سید حبیب اله ملک حسینی و نوه آیت اله سید صدر الدین ملک حسینی(آصدرا) در سال ۱۳۲۸ خورشیدی در روستای چشمه چنار شهرستان بویراحمد و در خانواده مذهبی و روحانی دیده به عالم هستی گشود.

وی در روستای گوشه امامزاده قاسم و در جوار حرم جدش دوران نوجوانی خود را سپری نمود و در روستای مادوان در چند کیلومتری شهر یاسوج دوران دبستان خود را گذراند پدر و اجدادش از علمای بزرگ منطقه و فعالین انقلابی بودند به گونه‌ای که قریب به چهارصد سال مرجعیت دینی مردم را به عهده داشتند.

وی پس از طی دوره متوسطه در شیراز به دانشسرای عشایری راه یافت و سپس به یاسوج بازگشت و به مدت دو سال در روستای مزدک به حرفه معلمی اشتغال داشت در سال ۱۳۵۰ جهت انجام خدمت سربازی و به منظور ادامه تحصیل به سپاه دانش پیوست و برای گذراندن دوره دو ساله سپاه دانش به دورترین نقاط مسجد سلیمان عازم شد به دلیل علاقه وافر به تحصیل دروس مختلف و تحقیق پرداخت سپس در آزمون کنکور شرکت و به رشته دامپزشکی دانشگاه تهران راه یافت این دوران مصادف شد با مرگ ناب هنگام مادرش که بر اثر بیماری کبد درگذشت.

وی که از شوق خدمت به هموطنان لبریز بود در همان سال مجدداً در آزمون کنکور شرکت و در سال ۱۳۵۳ در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شد وی دوران پزشکی عمومی خود را با رتبه ممتاز کذراند و پس از اتمام دوره پزشکی دوره طرح خود را به مدت یکسال در شهر یاسوج گذراند ایشان پس از شرکت در آزمون دستیاری دانشگاه شیراز موفق به اخذ تخصص جراحی عمو می با رتبه ممتاز گردید استاد در دوران دفاع مقدس به عنوان دستیار همراه تیم جراحی عازم جبهه شد و این امر موجب آشنائی او با دکتر ایرج فاضل از اساتید بنام آن زمان گردید و با پیشنهاد دکتر فاضل به تحصیل در رشته جراحی عروق و پیوند اعضاء پرداخت.

وی دوره فوق تخصصی جراحی عروق و پیوند کلیه را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گذراند و در همان سال به عنوان استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به تدریس مشغول شد در سال ۱۳۶۹ جهت طی دوره فوق تخصصی پیوند کبد راهی آمریکا شد و پس از بازگشت به ایران تیم پیوند کبد را در بیمارستان نمازی شیراز تشکیل داد در اردیبهشت ماه ۱۳۷۲ نخستین پیوند کبد در ایران و خاورمیانه را به انجام رساند و لقب پدر پیوند کبد در ایران را از آن خود نمود.

در سال ۱۳۷۲ پس از کسب اجازه از حضرت آيت الله علی خامنه‌ای و اخذ فتوای ايشان در خصوص انجام پیوند کبد در ایران وی دوره تکمیلی پیوند کبد را در ایران و بسیاری ازکشورها از جمله انگلستان سپری نمود و در دومین دوره چهره‌های ماندگار به عنوان چهره ماندگار در عرصه جراحی عروق و پیوند اعضای حیاتی شناخته شد در راستای خدمات علمی اولین پیوند کبد از انسان زنده به انسان زنده و اولین پیوند کبد به دو نفر از آثار اوست وی به همراه همکاران پیوند دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیمارستان خیریه ابن سینا را پایه ریزی کرد.

افتخارات

1347-1350: معلم عشایری
موقعیت کنونی:
استاد جراحی و ریاست بخش پیوند اعضاء دانشگاه علوم پزشکی شیراز
تاریخچه آموزشی:
1360-1353 : دوره پزشکی عمومی (MD) در دانشگاه علوم پزشکی تهران
1365-1361: رزیدنت جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
1375-1374: دانشیار جراحی عمومی در دانشکده پزشکی شیراز
استادیار جراحی عمومی دردانشکده پزشکی شیراز
1367-1366: فلوشیپ پیوند کلیه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران
1371-1369: فلوشیپ پیوند کبد در دانشگاه پتسبورگ آمریکا
1368: دوره آموزشی تنظیم خانواده در چین ( نونجینگ)
1370: تاکنون عضو گروه بورد جراحی عمومی
1380: فلوشیپ پیوند در دانشگاه کینگ لندن
1380: استاد جراحی عمومی در دانشکده پزشکی شیراز
مسئولیت:
ریاست بیمارستان شهید فقیهی شیراز
ریاست بخش پیوند اعضاء دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 1367 تاکنون
1379-1377: معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز
استاد جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
عضو هیات مدیره مجله آرشیو فرهنگستان علوم پزشکی
عضو کمیته تخصصی قسمت جراحی در نهمین فستیوال پزشکی رازی
عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی ایران از سال 1381
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال 1372 تا 1379
عضو هیات امناء دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
عضو هیات امناء صندوق مخترعین و محققین
عضو انجمن پیوند اعضاء ایران
عضوانجمن پیوند اعضاء خاورمیانه MESOT
عضو انجمن پیوند اروپا ESOT
عضو انجمن پیوند کبد جهانی TTS
مدیر مسئول مجله (Iranian Journal of Transplantation Medicine)
دستاوردهای جراحی:
تاسیس بخش پیوند اعضاء دانشگاه علوم پزشکی شیراز
اولین پیوند کبد در ایران
اولین پیوند کبد از فرد زنده به فرد زنده در ایران
اولین پیوند از یک کبد به دو نفر
مدارک:
پزشک عمومی از دانشگاه تهران
بورد جراحی عمومی
فلوشیپ پیوند کلیه از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
فلوشیپ پیوند کبد از دانشگاه پتسبورگ آمریکا
کارهای عمرانی:
ساخت 450 خانه بهداشت در استان به کمک خیرین در زمان ریاست دانشگاه شیراز
ساخت مجتمع ورزشی در زمان ریاست دانشگاه شیراز
ساخت خوابگاهها
ساخت ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز
و ...

 

براي موفقيت و تلاش هيچ وقت دير نيست!

نويسنده : عليرضا سياحي

به این مطلب امتیاز دهید:
لطفا برای امتیاز دادن به این مطلب وارد شوید.
تعداد افراد امتیاز دهنده: 2 | امتیاز: 5 از 5