راه جلوگیری از جرائم، اختلافات و هزینه های مالی در شرکتها

راه جلوگیری از جرائم، اختلافات و هزینه های مالی در شرکتها

با یک بررسی و نگاه کوتاه به ادارات کار خواهیم دید که در اکثر کارگاه ها و شرکتها اختلافاتی بوجود می آید که منجر به شکایت کارگر از کارفرما در مراجع حل اختلاف وزارت کار می شود. اختلافاتی که در بیش از 90 درصد پرونده ها ، رای به نفع کارگر صادر می شود چرا که کارفرما و مدیر مربوطه آگاهی از قوانین و بخشنامه ها نداشته و یا از اطلاعات نادرست و قدیمی که در سطح اینترنت وجود دارد استفاده کرده است. با توجه به ایجاد کسب و کارها و شرکتها و اختلافاتی که بوجود می آید آگاهی نسبت به دادنامه ها و بخشنامه هایی که صادر و ابلاغ می شود باید برای مدیر یک مجموعه و حسابداران محترم شرکتها در اولویت باشد و یا از تجربیات و اطلاعات مشاوران مجرب در حوزه بیمه تامین اجتماعی و روابط کار بهره بگیرند. ما در این مطلب با عنوان 3 راه جلوگیری از جرائم، اختلافات و هزینه های مالی در شرکتها در مورد مشکلاتی که مدیران و حسابداران با آن طرف هستند با شما عزیزان صحبت می کنیم..

راه اول

رعایت ماده 90 قانون تامین اجتماعی

در زمان استخدام پرسنل ، کارفرما باید شخص استخدامی را جهت انجام آزمایشات قبل از استخدام به مراکز طب کار معرفی کند تا بررسی بشود که آیا جایگاه و شغلی که برای کارگر (کارمند) در نظر گرفته شده مناسب شرایط جسمانی و فکری او هست و یا خیر. موضوع طب کار وماده 90 تامین اجتماعی در سالهای گذشته بصورت اجباری بود اما در حال حاضر سخت گرفته نمی شود و این برای کارفرما مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد و در صورت بروز حادثه و یا فوت کارگر اگر قصور از سمت کارفرما تشخیص داده شود سازمان تامین اجتماعی به تعهدات خود نسبت به کارگر عمل کرده ولی تمام هزینه ها و حقوق ازکارافتادگی و یا مستمری بازماندگان را از کارفرما وصول خواهد کرد که در بهترین حالت 10 سال را از کارفرما مطالبه می کند. هزینه این آزمایشات بر عهده درخواست کننده و کارفرما خواهد بود. لیست مراکز طب کار را می توانید از اطلاعات شعبات تامین اجتماعی بخواهید و معمولا در تابلوهای اعلانات شعبات گذاشته می شود.

راه دوم

تنظیم قرارداد کتبی و قانونی 

بعد از توافق با فرد استخدامی کار بسیار مهمی که باید انجام شود این است که قرارداد کار اصولی و براساس آخرین بخشنامه ها و دادنامه ها تنظیم شود. مطابق با قانون کار توافق می تواند شفاهی و یا کتبی باشد اما توافق شفاهی در حکم قرارداد دائم و شرایط و ویژگی های آن خواهد بود. با یک جستجو در گوگل می توانید انواع مختلف قراردادها را دانلود کنید اما خیلی دقت کنید که براساس آخرین بخشنامه ها و دادنامه ها تنظیم شده باشد. هنوز که هنوز است خیلی از کارفرمایان و مدیران با توجه به اطلاعات موجود در نت قرارداد آزمایشی می بندند !

بعضی از شرکتها هستند که برخلاف قانون قرارداد می بندند اما فقط یک نسخه که برای خودشان نگه می دارند ، اما چرا یک نسخه به کارگر نمی دهند؟

علاوه بر قرارداد کار واحد مالی ، اداری و منابع انسانی باید به یک سری فرمها ، رسیدهای قانونی دسترسی داشته باشد تا اختلاف بوجود نیاید و در صورت بروز مشکل قابل دفاع باشد.

 

مشاورین متخصص تامینو با آگاهی کامل از آخرین بخشنامه ها و قرارداد، تعهدنامه ها ، فرمها آماده راهنمایی شما دوستان عزیز می باشند.

 

راه سوم

ثبت نام پرسنل در کد کارگاه بیمه

از روز اول کلیه پرسنل باید مطابق با ماده 148 قانون کار بیمه شوند و در صورت عدم اجرای این ماده ، کارگر می تواند شکایت کند در صورتیکه بنفع کارگر رای داده شود علاوه بر پرداخت حق بیمه به نرخ سال درخواست ، دو تا 10 برابر جریمه هم برای کارفرما خواهد داشت

 

 

 

نتیجه

با رعایت این موارد و همچنین آگاهی از قوانین و آخرین بخشنامه های حوزه بیمه و روابط کار ، از تلف شدن زمان و سرمایه خود جلوگیری کنید ، ما هر روز در اپلیکیشن ، سایت و در شبکه های اجتماعی مطالب ارزشمند منتشر می کنیم و همچنین مشاورین ما همه روزه (حتی روز های تعطیل)در  اپلیکیشن تامینو آماده پاسخگویی به همه سوالات شما عزیزان خواهند بود. 

آخرین نوشته‌ها

همین حالا شروع کنید

اپلیکیشن تامینو را نصب کنید و از امکانات آن لذت ببرید