معافیت کارفرما در سال 97

 

معافیت کارفرما در سال 97

با توجه به سال 97 با نام سال حمایت از تولید داخلی، سازمان تامین اجتماعی هم در جهت حمایت از کارفرمایان و شرکتها و همچنین ایجاد اشتغال، طرح مشوق های بیمه ای سهم کارفرما را طبق دستور اداری مورخ 97/04/03 به اجرا گذاشته است. کلیه کارفرمایان درصورت داشتن شرایط لازم که در ادامه به آن می پردازم می توانند تا پایان سال 1397 از معافیت سهم کارفرما استفاده نمایند. هزینه این طرح قرار هست که توسط دولت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت گردد.

 

شرایط استفاده از معافیت سال 97

کلیه کارفرمایان کارگاه های تولیدی و خدماتی دارای مجوز فعالیت معتبر که قبلا در سازمان تامین اجتماعی کد کارگاهی گرفته و حداقل 2 نفر نیروی کار بیمه شده داشته باشند می توانند از معافیت سهم کارفرمای طرح مشوق های بیمه ای کارفرما استفاده نمایند

نکته : شرکت های تازه تاسیس (یعنی سال 97) مشمول این طرح نمی شوند.

 

شرایط نیروی کار برای استفاده از معافیت بیمه ای سهم کارفرما

نیروی کار مشمول این طرح باید از فارغ التحصیلان بیکار کارشناسی و یا بالاتر که حداقل 3 ماه از ثبت نام آنها در سامانه های کاریابی گذشته باشد بشرطی که حداقل یکسال قبل از ثبت نام سابقه پرداخت نداشته باشند می توانند از طرح مشوق های بیمه ای کارفرما استفاده نمایند. حداکثر سن متقاضیان مدرک کارشناسی 25 سال، کارشناسی ارشد 28 سال و دکتری 32 است البته برای متقاضیان پسر که خدمت سربازی را گذانده اند 2 سال اضافه می شود. ضمنا کلیه متقاضیان پسر باید کارت پایان خدمت و یا معافیت داشته باشند.

 

 

 

نحوه اجرای طرح معافیت کارفرما در سال 97

کلیه کارفرمایانی که شرایط این طرح را داشته باشند بجای 30 درصد حق بیمه می توانند 10 درصد یعنی 7 درصد سهم بیمه شده و 3 درصد بیمه بیکاری پرداخت نمایند بعبارتی 20 درصد سهم کارفرما در سال 97 توسط کارفرما پرداخت نمی شود بطوریکه به ازای هر 2 نفر بیمه شده می توانند از یک نفر فارغ التحصیل دانشگاهی که شرایط بالا را دارا میباشد استفاده نمایند. بطور مثال اگر کارگاهی 6 نفر نیروی کار بیمه شده دارد می تواند 3 نفر نیروی کار جدید استخدام و از این معافیت 20 درصدی سمه کارفرما بهره ببرند.

نکته : درصورتیکه ثابت شود کارفرما در جهت استخدام نیروی کار تخلفی انجام داده است کارفرما از این معافیت محروم و باید ضرر و زیان وارده در این خصوص را بپردازد.

برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی دقیق تر از  یکی از مشاورین اپلیکیشن تامینو در بخش وصول حق بیمه. مشاوره بگیرید

آخرین نوشته‌ها

همین حالا شروع کنید

اپلیکیشن تامینو را نصب کنید و از امکانات آن لذت ببرید